Blog Page Title

Ultrasonik Burun Estetiği Nedir?

Burun yüzün tam ortasında olduğundan estetik ameliyatlar içinde kişiye en çok güzellik katan unsurdur. Burun estetiği ameliyatlarında cerrahı en çok zorlayan aşamalardan biri kemiklerin şekillendirilmesidir. Osteotomi denilen kemiklerin kırılması işlemi için bugüne kadar pek çok farklı yöntem kullanılmıştır. Günümüzde bu işlem için hala klasik yöntemler olan osteotom (keski) ve çekiç kullanılması tercih edilmektedir. Osteotomi için bizim kullandığımız yöntem ise ultrasonic törpüleme ve kesme sistemidir.

Ultrasonik burun estetiği denilen bu yöntem sayesinde ameliyat sonrası hastanın yüzünde oluşan morluklar ve şişlikler artık görülmemektedir. Osteotomi hastanın ameliyat sonrasında yüzünde oluşan şişlik ve morlukların en büyük sebebidir. Burun estetiği olmak isteyen hastaların en çok korktukları şey yüzde oluşan şişmeler ve göz çevresi morluklardır. Yüzdeki bu morluklar hastanın iyileşme sürecini uzatarak  sosyal yaşama erken dönmesini  engellemektedir. Ultrasonik rinoplastide ise bu aşama kullandığımız ultrasonic törpü ve keski sayesinde hasta için son derece konforlu geçmektedir. Bu teknikle ameliyat ettiğimiz hastalarda  morarmanın hiç olmadığını,renk değişiminin ve şişliklerin en aza indiğini gördük. Ultrasonik rinoplasti dünyada burun estetiği ameliyatlarında çok az kişi tarafından bilinen ve yeni kullanılan bir tekniktir. Günümüzde Amerika’da FDA onayı almış ultrasonic törpü ve keski son derece güvenle kullanılan bir yöntemdir. Ultrasonik rinoplastinin en büyük avantajı kullanılan ultrasonic keskinin çevrede ki yumuşak dokulara zarar vermemesidir. Kemik üzerindeki cilt ve kemiğe bitişik kıkırdak dokular ultrasonic keski kullanılırken kesinlikle zarar görmemektedir. Bu durum hastaların şişliklerinin ve morluklarının daha az olmasını açıklamaktadır.

Ultrasonik keskiler ve törpüler günümüzde beyin cerrahisi başta olmak üzere tıbbın pekçok alanında kullanılmaktadır.Yapılan beyin ameliyatlarında kafatası kemiklerinin kesilmesi için kullanılan bu yöntem  beyin dokusuna kesinlikle zarar vermemektedir. Diş hekimleri de artık implant başta olmak üzere çene kemiği ile ilgili ameliyatlarda ultrasonic keskileri kullanmaktadırlar. Burun estetiği fiyatları hakkında Dr. Ozan Balık detaylı bilgiler veriyor.

Klasik osteotomi yöntemlerinde kullanılan keski ve çekiçlerle kontrollü kırık hattı oluşturmak mümkün değildir. Ultrasonik rinoplastide ise kemikleri  düz hatlarda istediğimiz açılarda kesebiliyoruz. Bu da estetik açıdan yaptığımız işe yansıdığı için artık burun yanlarındaki kemikleri daha iyi inceltebiliyoruz. Kemiklerin kontrollü kesilmesi ile ultrasonic olarak ameliyat ettiğimiz hastaların burunları daha zarif ,ince ve doğal hatlara sahip olmaktadır. Burun sırtının daha ince görünmesi ve tabiri caizse kalemle çizilmiş gibi mükemmel sonuçların elde edilebilmesi ultrasonic rinoplasti ile mümkün olmaktadır. Tıbbın her bölümünde olduğu gibi burun ameliyatlarında da her geçen gün yeni  gelişmeler görülmektedir. Amacımız dünyada kullanılan yeni teknolojilerin gerisinde kalmadan kişisel tecrübe ve becerilerimiz doğrultusunda en mükemmel burnu yapabilmek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal lazer epilasyon burun estetigi pendik lazer epilasyon nişantaşı lazer epilasyon şişli lazer epilasyon