Blog Page Title

Jinekomasti Nasıl Anlaşılır?

Elle Jinekomasti Nasıl Anlaşılır ?

Bir diğer durum da elle anlamaktır. Eğer göğsünüzü sıktıktan sonra elle göğsünüzü kontrol ederken bir yumru hissediyorsanız yine jinekomasti ihtimali oldukça yüksektir.

Tabi yukarıdaki testler kesin geçerlilik sağlayan testler değildir. Bunun için hastaneye başvurarak muayene olmanız gerekmektedir. Gerekirse USG çekilerek hastanın jinekomasti durumu net bir şekilde gözlemlenebilir. Eğer bu testlerden sonra jinekomasti tanısı konursa, jinekomastinin türüne göre bir tedavi planı hazırlanır. Bu sayede tedavi sürecine başlanmış olur.

Ne Zaman Tedaviye Başlanmalı?

Jinekomasti; yenidoğan, ergenlik ve 50-59 yaş arası dönemde erkeklerin yarısına yakınında meydana gelmektedir. Yenidoğan dönemde, üçüncü haftanın sonunda anormallik ortadan kalkmaktadır. Ergenlik döneminde ise 6 ay ile 2 yıl arasında kendiliğinden düzelme meydana gelir.

Eğer kişi 17-18 yaşına geldiğinde durum değişmemişse, tedavinin gerekli olduğu söylenebilir. 50-59 yaş aralığında ise hem yaşlılıktan hem de hormon dengesizliğinden dolayı bir sorun oluşabilir. Bu durumda muayene olmak ve varsa kitleyi aldırmak gerekir.

Yukarıdaki belirtiler, bu yaşlar aralığında birçok erkekte meydana gelmektedir. Asıl sorun, bu belirtilerin ve göğüs büyümesinin kalıcı bir hal almasıdır. Bu durumda diğer hastalıklardan şüphelenmek gerekir. Zira jinekomastiye neden olan bazı hastalıklar bulunmaktadır. Karaciğer ve böbrek yetmezliği gibi hastalıklar, jinekomastiye neden olan esas hastalıklar arasındadır. Ek olarak tümör gibi hastalıklar da jinekomastiye yol açmaktadır ve jinekomasti, bu gibi hastalıkların bir belirtisi olarak görülebilir.

Jinekomasti Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

Jinekomastinin evresine ve türüne göre farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Eğer ciddi bir ilerleme söz konusu değilse, liposuction (liposakşın) denilen yağ alma yöntemi gerçekleştirilir. Bu yöntem, göğüs bölgesindeki fazla yağın çekilmesidir. Böylece hasta hayatına kaldığı yerden devam eder.

Ancak daha büyük göğüslerde bu tedavi net bir sonuç vermeyebilir. Bu durumda göğüste yer alan süt keselerinin de ameliyatla alınması gerekir. Jinekomasti ameliyatı, göğüste açılan kesikle süt bezelerinin alınması işlemidir. İşlem sonucunda kalıcı bir çözüm meydana gelmiş olacaktır ancak hastanın beslenme düzeni, kullandığı zararlı alışkanlıklar ve diğer etkenler yeniden göğüsün eskisi kadar olmasa da büyümesine neden olabilir.

Hastaların tedavi sonrası korse kullanması tavsiye edilir. Böylece istenen forma kavuşmak daha kolay olacaktır. Ek olarak tedaviden sonra aylık olarak muayeneye gidilmesi ve egzersizlerin aksatılmaması gerekir. Zira jinekomastide cerrahi müdahaleden sonra bir dönem kişinin kendine daha fazla dikkat etmesi ve tedaviyi tam olarak tamamlaması gerekir.

Detaylı bilgi için : https://www.resataktas.com/jinekomasti-ameliyati-fiyatlari

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal lazer epilasyon burun estetigi pendik lazer epilasyon nişantaşı lazer epilasyon şişli lazer epilasyon