Blog Page Title

Kilo Verme Ameliyatına Nasıl Hazırlanmalısınız?

Bariatrik cerrahi için hazırlıktaki ilk adım doktorunuzla görüşmektir. Bariatrik cerrahinin sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için sizin ve doktorunuzun kişisel ve aile öykünüzü, kilo verme hedeflerinizi ve kilo verme geçmişinizi görüşmeniz gerekecektir. Bariatrik cerrahi için uygunluğunuzu belirlerken doktorunuz ve ekibinizin dikkate alacağı en önemli faktörlerden biri, ameliyat sonrası gerekli beslenme ve yaşam tarzı değişikliklerine uyma konusundaki istekliliğiniz ve yeteneğinizdir. Bariatrik cerrahi obezitenin en iyi tedavi şeklidir. Bariatrik cerrahide başarının temel prensibi; ameliyat sonrası sağlıklı yaşam şekline hastanın yeterli istek duyması ve kararlı olmasıdır. Bu nedenle, doktorunuzun ve ekibinizin işlem yapıp yapmamaya karar verirken prosedür için fiziksel ve duygusal olarak hazır olduğunuzu onaylaması çok önemlidir.

Hangi ameliyatın sizin için en iyisi olduğuna karar vermek:

Bariatrik cerrahinin sizin için uygun olduğunu belirledikten sonra, bir sonraki adım hangi ameliyatın sizin için uygun olduğuna karar vermektir. Bir yöntem seçerken, obezitenizin derecesi, obeziteye bağlı varsa yandaş hastalıklarınız ve bu hastalıklarınızın şiddeti, yaşınız, cinisyetiniz ve kilo verme yolculuğunuzda bugüne kadar yapmış olduğunuz eylemler gibi göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır.

Siz ve doktorunuz için seçim yapabileceğiniz çok sayıda ameliyat bulunmakta, bu ameliyatlardan dünyada en sık yapılan ameliyatlardan ikisi;

Sleeve Gastrektomi – Halk arasında tüp mide ameliyatı veya Mide Tüpü de denilir, midenin% 80’ine kadar çıkarıldığı, midenin iştah hormonu salgılayan kısmını ve boyutunu önemli ölçüde küçülten ve hasta hissetmeden önce yiyebilecekleri yiyecek miktarını azaltan laparoskopik bir işlemdir.

Gastrik Bypass- Gastrik bypass, midenin üst kısmından küçük bir kese oluşturarak ve midenin büyük bir kısmını atlayarak ince bağırsağa yeniden yönlendirilmesiyle gerçekleştirilen laparoskopik bir işlemdir. Emilimi bozan bir ameliyattır.

Yeni yaşam şekline hazır olmak;

Bariatrik cerrahiye hazırlanmadaki son adım, yaşamak üzere olduğunuz değişikliklere ve yeni yaşam şeklinize istekli ve hazır olmaktır. Bariatrik cerrahide, başarıda temel prensip hastanın yeni hayatına isteği, ilgisi ve uyumlu olmasıdır.

https://www.ixoralifeclinic.com/tup-mide-kucultme-ameliyati-fiyatlari

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal lazer epilasyon burun estetigi pendik lazer epilasyon nişantaşı lazer epilasyon şişli lazer epilasyon