Blog Page Title

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği (rinoplasti), yüzümüz için büyük önem taşıyan ve en sık yapılan estetik operasyondur. Burun, hem görünüm hem de sağlık açısından önemli işlevleri yerine getirir. Gerçekleştirilecek başarılı bir operasyon ile yüzün diğer bölümleriyle ilişkisi sağlanırsa burun yüzle uyum sağlayacak ve yüzü daha estetik hale getirecektir.

Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği burun hizasızlıklarını veya boyutlarını kalıcı olarak düzeltir. Yani burnu büyütme veya küçültme, düzleştirme gibi işlemler rinoplasti sırasında yapılır. Bazen sadece burnun şekli değiştirilmekle kalmaz, aynı zamanda nazal septumun düzeltilmesi de gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Burun estetiği şu durumlarda yapılır;

·         Çarpık burun

·         Kemerli burun

·         Büyük burun

·         Küçük burun

·         Düşük burun ucu

·         Kapalı burun

·         Açık burun

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burunda estetik operasyonlar kapalı ve açık olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Ancak bazı durumlarda kapalı burun ameliyatı yeterli olmayabilir, özellikle hastanın solunum problemlerini düzeltmek için yapılan ameliyatlar kapalı yapılamaz. Ameliyatın başarılı olması için doktorun tüm yöntemlere hakim olması gerekir. Genel olarak, operasyonların %95’i kapalı burun estetiğidir ve dışarıdan kesi yapılmadan gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatı etkileyen en önemli faktör kullanılan tekniktir. Örneğin sadece Hyaluronik asit enjeksiyonu yöntemiyle gerçekleştirilen burun ucu operasyonuyla burun ucu düşüklüğü gibi problemler ortadan kaldırılabilir. Bazı hastalarda ise açık veya kapalı girişimler gerekerek burun estetiği fiyatlarını etkiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal lazer epilasyon burun estetigi pendik lazer epilasyon nişantaşı lazer epilasyon şişli lazer epilasyon