Yüz Estetiği

yuz-germe

Yüz germe ameliyatı yüz ve boyun derisindeki sarkıkları  kaldırılması üzere estetik cerrahi uygulamalarından biridir. İlerleyen yaşın getirebildiği veya  dış etkenler, bakımsızlıktan dolayı da yüz  cildimizdeki yüz boşalarak yumuşak dokusunu kaybediyor, kemikler eriyor.

Bunlara bir de yer çekiminin etkisi eklendiğinde yüzde yaşlanmaya ve beraberinde de yüz düşüklüğüne neden oluyor. Yüzdeki sarkma cilt yapısına, yaşam koşullarına, genetik yapıya göre de değişiyor . Cildin elastikiyeti tam kaybolmamışsa yüz germe ameliyatı daha iyi sonuç gösterir.

Kırışıklık, sarkman yada eksen kayması  gibi  durumda  yüz düşüklüğünün en etkili tedavisi de ‘yüz germe’ ameliyatıyla yapılabiliyor. Sarkmanın tedavisi ise; sarkan deriyi keserek alınması, sonra da yüzü yukarı çekilmesidir. Daha canlı ve genç bir görünüm istiyorsanız yüz ve  boyun germe operasyonlarından fayda görebilirsiniz. Yüz düşüklüğünde alında sarkma, kaşların düşüklüğü, yanakların aşağı doğru sarkması gibi sorunlar ortaya çıkıyor.
Yüz germe operasyonu yaşlanmayı durdurmaz, sadece bu devam eden süreçte sizi daha genç bir görünüm sağlanabilir. Yüz germe operasyonlarında özellikle Ağız kenarındaki gülme çizgilerin derinliği azalır ve dudak üstündeki kırışıklarda tamamen düzelme sağlanamayabilir. Bu alanlardaki kırışıklıklara ek tedavi yöntemleri gerekebilir, ihtiyaç duyulursa göz kapağı estetiği de beraberinde yapılır.

 Yüz Germe Ameliyatı

Sistemik bir hastalığı olmayan ve gerçekçi beklenti içindeki 40 yaş üzeri hastalar,  yüz germe operasyonu için ideal bir hastadır. Yıllarca sadece cildin gerilmesini içeren klasik yüz germe ameliyatları uygulanmıştır. Ancak günümüzde esas olan cilt ve cilt altı dokunun gerilmesidir. Çok az farklılık olmasına rağmen erkek ve bayanlara uygulanan yöntem hemen hemen aynıdır. Fazla olan deriyi kulağın iç bölgesinden, kulağın  arkasına devam eden ve saçlı deriye kadar uzanan bir kesiyle ile kesiliyor  ve deri fazlalıklarını keserek kestiğimiz deriyi yerine dikiyoruz. Kulak içinde ve arkasındaki izler çok belli belirsizdir. Saçlı deridekiler de zaten saçın içinde kalır, iz yerleri favorilerin hemen önünden başlamakta,  kulak önünden devam etmekte ve kulak arkasında sona ermektedir. İzler kulak önünde kulak ve yüz cildinin kesiştiği noktada olmakta ve meydana gelen izi iyi bir şekilde gizlemektedir, bir süre sonra kaybolur.  Cilt ve cilt altı yapı iki kat halinde hazırlanarak ayrı ayrı gerilmekte ve yüze en sağlıklı yeni görünümü verilmeye çalışılmaktadır. Ameliyat esnasında kanama kontrol edilmekle birlikte olabilecek en küçük olumsuzluğu en aza indirgemek için her iki tarafa da dren tüpleri yerleştirilir. Ameliyat beraberindeki diğer işlemlerin varlığına göre 3-5 saat sürebilir.

Ameliyat komplikasyonu azdır hasta  yaklaşık 10 gün  sert, ani, baş ve boyun hareketleri yapmamalarını  gerekir. dikişler ortalama 5-7 gün içinde alınır. Ağrı, sızı olmaz, şişlik olabilir  morluk olursa da boynun altında olabilir onlar da kısa zamanda geçer. Yüz germe ameliyatından sonra normal hayata 2 hafta sonra dönülebiliyor.

Şişliklerin tamamen düzelmesi ve kesi hattının olgunlaşması 6 aya kadar uzayabilir. Yüz germe ameliyatı olmak yaşlanmayı durdurmaz. Ameliyatla oluşan gerginlik sürekli kalıcı değildir. Yüz deriniz yaşlanmaya devam edecektir .Elde ettiğiniz gençleşmiş görüntüyü sürdürebilmeniz için güneş ışınlarından sürekli korunmanızda yarar vardır. Sağlıklı bir yaşam tarzı da, elde edeceğiniz sonucun daha uzun süreli olmasını sağlar.

Merak Ettiğiniz Konu Hakkında Bilgi Almak için Lütfen 0507 485 70 02 - 0216 443 33 31 nolu Telefonlardan Bize Ulaşınız…

kartal lazer epilasyon burun estetigi pendik lazer epilasyon nişantaşı lazer epilasyon şişli lazer epilasyon